Festival Tümü

Beyoğlu Yerel Tatlar Festivali başladı


Sizce Nasıl?

Beyoğlu Belediyesi’nin her yıl düzenlediği ‘Beyoğlu Yerel Tatlar Festivali’nin 10’uncusu Hasköy Sahilde düzenlenen Akdeniz Gecesi ile başladı

Beyoğlu Belediyesi tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen 10. Beyoğlu Yerel Tatlar Festivali, Hasköy Sahilde düzenlenen Akdeniz Gecesiyle start verdi. Halk oyunlarının yanı sıra yöresel sanatçıların seslendirdiği şarkılarla renk kattığı geceye Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da katılarak vatandaşların coşkusuna ortak oldu. müzik eşliğinde halk oyunu oynayan gençlerle birlikte oynayan Başkan Demircan, yöresel kültürlere çok önem verdiklerini söyledi. Farklı il ve ilçelerden gelen derneklerin katılımıyla gerçekleştirilen festival, Anadolu Gecesi ve Karadeniz Gecesi ile devam edecek.

 


'Amacımız insanları birbirine kaynaştırmak'


Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan festivalin açılışında yaptığı konuşmasında , “Değerli arkadaşlar her sene biliyorsunuz yerel tatlar festvalini yapıyoruz. Gerçekten çok güzel oluyor. Buraya da mesela bu sefer dedik ki Konyası, Akseki’si bir araya gelsin Akdeniz akşamı oluştursunlar. Çünkü Ramazan geldi. Normalde bu festivali uzatıp 10 gün yapıyorduk. Bu sefer 3 günlük bir paket yaptık. Amacımız insanları birbirine kaynaştırmak. Bu arada ben de Kasımpaşalıyım, tabi Kasımpaşalı olmak da ayrı bir gurur. Biliyorsunuz en büyük Kasımpaşalı sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Buradan selam olsun Cumhurbaşkanımıza. Kasımpaşa çok karizmatik bir yer. Beyoğlu’nun İstanbul’un özetidir adeta. Kasımpaşa Türkiye’nin özetidir. Memleketimizi seviyoruz, ilçemizi seviyoruz” dedi.

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.