Festival Tümü

Dünya yıldızları İstanbul'da


Sizce Nasıl?

Dünyaca Ünlü Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi İstanbul büyüsü ile buluşuyor...

 

Dünyadaki 21. merkezini İstanbul’da açmaya hazırlanan dünyanın en ünlü balmumu heykel müzesi markası Madame Tussauds yetkilileri proje detaylarını ilk kez basınla paylaştı. Aralık 2016’da açılması hedeflenen müzede tarihi ve kültürel kahramanlar ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü ismi yer alacak.

 

Dünyanın en ünlü Balmumu Heykel Müzesi markası Madame Tussauds, dünyadaki 21. cazibe merkezini Aralık 2016’da İstanbul’da açmaya hazırlanıyor. Madame Tussauds İstanbul’la ilgili ayrıntıları ilk kez paylaşmak üzere LEGOLAND® Discovery Centre ve Madame Tussauds İstanbul’un Grup Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner ile markanın bağlı olduğu Merlin Entertainments şirketinin Yeni Açılışlar Direktörü Marcel Kloos’un ev sahipliğinde bir basın toplantısı düzenlendi. Madame Tussauds’nun 250 yılı deviren köklü geçmişinden, Merlin Entertainments şirketinin global yapısından ve Türkiye yatırımlarından bahsedilldiği basın toplantısında Madame Tussuads’nun tarihçesi ve balmumu heykellerinin yapım aşamaları hakkında da detaylı bilgi verildi.

 

 

Sahibi ve işletmecisinin dünyanın önde gelen eğlence devi Merlin Entertainments plc olduğu Madame Tussauds İstanbul, Merlin’in dünyada açılacak 21. balmumu heykel müzesi olurken, İstanbul’da SEA LIFE Akvaryum ve LEGOLAND® Discovery Centre’dan sonraki üçüncü yatırımı olacak. Merlin Entertainments şirketinin Yeni Açılışlar Direktörü Marcel Kloos Türkiye’deki bu yeni yatırımlarıyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Bugün burada Avrupa’nın en büyük eğlence sektörü şirketi olarak Madame Tussauds İstanbul’un açılış duyurusu yapmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. 4 kıta, 23 ülke ve 111 merkezde hizmet veren Merlin Entertainments plc olarak, ekibimizin gücü ve yüksek motivasyonu ile 21. Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi’nin büyüsünü İstanbul’a getirmekten dolayı çok heyecanlıyız.”


LEGOLAND® Discovery Centre ve Madame Tussauds İstanbul Grup Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner ise Madame Tussauds’un tarihçesini anlattıktan sonra Madame Tussauds İstanbul ile ilgili görüşlerini şu sözlerle belirtti. “Doğu ile Batı’nın, Avrupa ile Asya’nın kavşağında bulunan Türkiye’de bir Madame Tussauds Müzesi açmaktan son derece büyük bir heyecan duyuyoruz. Dünyaca ünlü ikonik isimler, kahramanlar ve ünlü şahsiyetlerin balmumu heykelleri ile eşsiz ve eğlenceli bir cazibe merkezi sunarak, Türkiye’deki eğlence sektörüne yeni bir soluk getireceğiz. Madame Tussauds İstanbul’da yer alacak yerli ve yabancı figürler sadece bu şehirde yaşayanlar için değil , bu büyülü şehri ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler için de bir çekim merkezi olacak. Amacımız şehri ziyaret eden herkesin “İstanbul’da mutlaka ziyaret edilecek yerler “ listesinde Madame Tussauds’nun yer alması “

 


60 ünlü ismin balmumu heykeli sergilenecek


İstanbul’da İstiklal Caddesi üzerinde Grand Pera binasının ilk iki katında 2.000 metrekarelik bir alanda konumlanan Madame Tussauds İstanbul’da, tarihi ve kültürel kahramanlar ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü ismi yer alacak. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezintinin yapılabileceği müzede, Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzik, spor ve film yıldızı da görülebilecek. Tam listenin ilerleyen zamanlarda açıklanacağına belirten Sarper Hilmi Suner, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türkiye tarihine geçmiş devlet adamlarından Mevlana’ya, Mazhaf Fuat Özkan’dan, Barış Manço’dan Mimar Sinan’a çok farklı alanlardan birbirinden önemli isimlerin yer alacağı konusunda ipucu verdi. 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.