Tiyatro Tümü

Ege'li Tiyatrolar Altı Eylül'de Buluşuyor!


Sizce Nasıl?

10. Ege Tiyatrolar Buluşması

2014 yılındaki üretimden beri dünyadan ülke içinde planla donatılmak ile Tiyatroya katkıda bulunanlar olacaklar.

Senelerden öncelerdir Tiyatro Kampları, iki yarışmada tiyatro oyunu akademisyen Prof. gerçekleştiriyor. Daha önce İzmir, Edirne, Denizli, Fethiye, Milas, Söke, Kuşadası ve Uzunköprü buluşmalarını birlik bu kez Balıkesir Altıeylül'de buluşacak.

Yetişkin oyunları, çocuk tiyatrosu, söyleşi ve atölyelerin yerleriyle buluşmada yapılacak buluşmada yapılacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Çanakkale Rino Sanat oyunlarıyla sahne alacak.Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı Metin Güler, Avrasya Tiyatrolar Birliği Genel Kubilay Erdelikara, Turgut Özal Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Rasim Aşın ve OYÇED Başkanı Nazif Uslu “Pandemi ve Tiyatro” üzerine konuşacaklar.

Tiyatro ve Sinema Sanatçısı Yüksel Ünal'ın “Çöp Tenekesi” Yönetmeni adlı kişinin Zekeriya Hocalar, Heykeltra Namık Kemal Arıkan ve Akdeniz Üniversitesi Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Birgül Yeşiloğlu Güler'in birer atölyesi olacak.

Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı Metin Güler ile buluşma ile ilgili” Bu zor zamanları birlikte daha güçlü aşacağız. Sanatın birleştirme ünitesi inandık. İnanıyoruz.

Sanat dostu yerel yönetimlerimiz ile kent buluşmalarımız. Evden dolayı Altıeylül belediyesine, belediyenin sanat tarihi sevgili Onur Ayan'a ve belediyenin başkanımız Hasan Avcı'ya teşekkür ediyorum.” dedi.

10. Ege Tiyatrolar Bululması'na ev sahipliği yapacak Altıeylül Belediye Hasan Avcı ise buluşma için; “ Altıeylül Kent Sahnesi olarak ilk temel organizasyonumuz ile perdelerimizi açıyoruz.

5-6-7 Kasım'da Ege'li Tiyatrolar Altıeylül'de Buluşuyor. 55 Tiyatro Temsilcisi'nin Genel Sanat Yönetmeni, Türkiye'nin farklı Oyun gelen Yazarları, Akademisyenleri tahminen. Ege Tiyatrolar Birliği'nin 10.büyük buluşması; 10 şehirlerimizin merkez ilçesi altıeylül Belediyesi evlerinde Altıeylül Belediyesi'nin evlerinde altıeylül.

Üç gösteri gösterileri, söyleşi,atölyeler, çocuk tiyatroları ile kentimizin sergilediği sanata doyacak,tiyatronun ustalarınımızda ağarlayacak ve şehrimizi tanıtacağız.

Kapalı ve açıklarımızla olanlarla bu buluşmada büyük sanatseverleri canlandıracağız.” kullanımları.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.