Tiyatro Tümü

Hatay'da Bir İlk! "Hatay Tiyatro Günleri"


Sizce Nasıl?

Tarihi kültürü ve doğasıyla eşsiz bir kent olan Hatay’da düzenlenen 1. Hatay Tiyatro Günleri seyirciden yoğun ilgi gördü.

Tarihi kültürü ve doğasıyla eşsiz bir kent olan Hatay’da düzenlenen 1. Hatay Tiyatro Günleri seyirciden yoğun ilgi gördü. Hatay’da düzenlenen ilk tiyatro festivali olan Hatay Tiyatro Günleri kapsamında 4 farklı oyun sahne aldı. Hatay’da Sanat ekibi tarafından düzenlenen tiyatro festivalinde; İmparatorluk Kuranlar, Kaç Baba Kaç, Tersine Dünya ve Teneke Şövalyeler adlı oyunlar seyirciyle buluştu.

Festival ekibi tarafından festivalin bu yılki teması “Kentte artı değer yaratmak” olarak belirlendi. 15 – 18 Haziran tarihleri arasında art arda sergilenen oyunlarda sahne alan sanatçılar oyun öncesi ve sonrası seyircilerle bir araya gelerek söyleşiler gerçekleştirdi.

Hatay’da Sanat kurucusu Mahmut ÜNVER; amaçlarının Hatay’ı bir bütün olarak ele alıp kentte sanat hayatını hareketlendirmek olduğunu belirtti. Önümüzdeki sezon için bir çok ulusal tiyatro ile görüştüklerini ve Hataylı sanatseverler ile daha çok sayıda oyunu ve sanatçıyı buluşturacaklarının müjdesini verdi.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.