Festival Tümü

İstanbul Gençlik Festivali 2017


Sizce Nasıl?

Bu yıl ikincisi düzenlecek olan İstanbul Gençlik Festivali sizi hem eğlenmeye hem öğrenmeye hemde güzel vakit geçirmeye davet ediyor.

İstanbul Gençlik Festivali 4-7 Mayıs tarihlerinde İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı'nda başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenecek olan İstanbul Gençlik Festivali sivil toplum kuruluşları, yayınevleri, dergiler, üniversiteler, eğitim kurumları, öğrenci platformları, iş - kariyer, kamu ve spor kurumları, geleneksel sanatlar ve el sanatları alanlarında faaliyet gösteren 300 katılımcıyla 300.000 genci bir araya getiren 4 gün sürecek bir gençlik festivalidir.Festival kapsamında, 60 Workshop, 30 Sahne Performansı, 180 Söyleşi, 120 Oyun Aktivitesi olacak. 

İstanbul Gençlik Festivali 2017; Sivil Toplum örgütlerinin desteğiyle- gençleri; çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında olan, tarihine ve vatanına duyarlı, iyiliğin ve kardeşliğin yaygınlaşmasına emek verecek bir nesil olmasına teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Bu Mayıs’ta da festival kaldığı yerden devam ediyor. Daha atölye, daha söyleşi, daha konser, daha aktivite ve daha etkinliğe bir de fırsat dolu bir detay ekledik: Kariyer Günleri. Evet Genç, seni neler beklediğine detaylı olarak buradan da ulaşabilirsin tabi; ama biz burada da bahsedelim:

- Hakkında bilgi sahibi olabileceğin Sivil Toplum Kuruluşlarını senin için bir araya getirdik.

- Arkadaşlarınla eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda sosyal ve zihinsel becerilerini geliştirebileceğin atölyeler ve aktiviteler kurguladık.

- Hem sosyal medyadan hem de gazete, dergi, televizyonlardan takip ettiğin başarılı rol modelleri söyleşilere davet ettik ki merak ettiğin herhangi bir konu varsa sorma fırsatın olsun.

- Festival alanına konumlandırılacak sanat galerisinden tut sergiler ve stantlara kadar her şey senin daha keşfetmen, öğrenmen ve eğlenmen için seçildi.

- Yerel Tatları keşfedeceğin birbirinden değişik lezzetlerin nasıl yapılacağını öğreneceğin alanlara Türkiye’nin dört bir yanından misafirler davet ettik.

- Geleceğine şekil vermen için seni senden daha iyi tanıyan uzmanlarla birlikte Kariyer Günleri’ni düzenledik ve bunun için bir öncü markayı bir araya getirdik.

- Farklı kategorilerde bir yarışma düzenledik; ama amacımız rekabet değil seni üretmeye daha teşvik etmek.

- Sevdiğin sosyal medya fenomenlerini, sanatçıları ve sporcuları da çağırdık hep birlikte eğlenip öğrenelim diye. Hiçbiri bizi kırmadı, senin için orada olacaklar.

- Kısacası 4 günlük harika bir program yaptık; sana da keyfini sürmek kaldı.

Bizden duymuş olma da daha pek sürpriz de festival alanında seni bekliyor olacak.

E-spor için Üniversiteler arası Leauge of Legends  ( lol ) turnuvasının finali de İstanbul Gençlik Festivalinde oynanacak.

 

Etkinlik


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.