Tiyatro Tümü

Judith Liberman ile "Masal Bu Ya"


Sizce Nasıl?

Akbank Sanat’ta Judith Liberman’la dört hafta boyunca masallar hakkında “Masal Bu Ya” başlıklı bir söyleşi dizisi gerçekleşecek.

Judith Liberman, bir hikaye anlatıcısı, yazar, sanat terapisti, konuşmacı ve eğitmen. Türkiye’de de masal anlatıcılığının canlandırılmasında öncü bir rol aldı. Liberman, “Ağızdan kulağa, kulaktan gönüle, gönülden ağza dolaşan bu eski şifalı metinlerin hala modern çağda yeri var mı?” sorusunun peşine düşerken masallarıyla kopmuş bağları yeniden örmeye yardımcı olacak.

Etkinlik dört farklı başlık altında, Akbank Sanat’ta 15, 16 ve 22, 23 Haziran tarihlerinde 18.30-20.30 saatleri arasında gerçeklecek. Söyleşilere katılımcı sayısı 50 kişi ile sınırlı olacak ve biletler Biletix’ten temin edilebilecek.

“Anadolu masallara ne yapmış?

Pamuk Prenses’in bir anadolu versiyonu olduğunu biliyor muydunuz? Ya Küllü Fatma’yı? Onu Külkedisi kadar tanıyor muyuz? Kitapların başlığında bir ülkenin adının yazılmasına alışmış olsak da - İran Masalları, Çin Masalları... - aslında masallar evrenseldir. Bu hafta bu evrensel yolcuların anadolu topraklarına girince aldıkları renklerden bahsedeceğiz.”


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.