Tiyatro Tümü

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu - Hamlet'in Bütün Ölüleri


Sizce Nasıl?

W. SHAKESPEARE’in Hamlet isimli oyunundan “yeniden yazım” tekniği kullanılarak E. Feza SOYSAL tarafından yazılan...

“HAMLET’İN BÜTÜN ÖLÜLERİ” 

"IŞIĞINIZI KAPATIN OYUNUNUZU BAŞLATIN”

W. SHAKESPEARE’in Hamlet isimli oyunundan “yeniden yazım” tekniği kullanılarak E. Feza SOYSAL tarafından yazılan ve yönetilen HAMLET’İN BÜTÜN ÖLÜLERİ; Hamlet oyununun bittiği yerden ve oyunda ölümü gerçekleşenlerin ağzından bir anlatılar bütünü olarak kurgulanmıştır.

Sıradan bir ölümlü olduğunu unutan güç tutkunlarının; toplumu ”enfekte” etmekle yetinmeyip, devletin de “entübe” olmasına yol açan tutumlarının anlatıldığı HAMLET’İN BÜTÜN ÖLÜLERİ, bu oyun için özel olarak tasarlanmış, dokuz odalı bir konteynerde sergilenecektir.

“Işığınızı Kapatın Oyununuzu Başlatın” mottosuyla, oyunu başlatma konforunu seyircinin kullanımına sunan oyun, bir İLK DENEYİM iddiası taşımaktadır.

Salgın koşullarına göre düzenlenmiş, hijyen kurallarına uygun, yeni normal sürecine uyumlu olarak her defasında bir seyirciye oynanacak olan oyun, aynı zamanda dijital ortamda canlı olarak her yerden izlenebilecektir. 11 Şubat 2021 Perşembe saat 21.00'de Nilüfer Belediyesi Halkevi Cumhuriyet Meydanı’nda DÜNYA PRÖMİYERİ yapacak oyunda Batuhan PAMUKÇU, İbrahim ERSOYLU, Ali DÜŞENKALKAR, Ayşe GÜLERMAN, Adem MÜLAZİM, Mesut ÖZSOY, Ebru KARA(Konuk Oyuncu), Mert TİRYAKİ ve Selçuk YÖNTEM (Video Performans) rol almaktadır.

Oyunun biletleri 08 Şubat 2021 Pazartesi günü saat 12:00'de bilet.nilufer.bel.tr üzerinden satışa sunulacaktır.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.