Tiyatro Tümü

Ölümün Uykudaki Duruşu, Seyirciyi 2045 Yılına Götürüyor


Sizce Nasıl?

KarArt Kültür Sanat'ın yapımcılığını üstlendiği bilim kurgu türündeki "Ölümün Uykudaki Duruşu", seyirciyi 2045 yılının...

KarArt Kültür Sanat'ın yapımcılığını üstlendiği bilim kurgu türündeki "Ölümün Uykudaki Duruşu", seyirciyi 2045 yılının dünyasına götürüyor. Robotların insanların işlerini ellerinden almaya başladığı bir dönemde geçen oyun, bir bilim insanı, bir gazeteci ve bir robotun, dünya tarihinin en unutulmaz röportajına imza atmak için bir araya gelmelerini konu alıyor. Ölümün Uykudaki Duruşu, 29 Kasım Cuma akşamı 20:30'da Kültüral Performing Arts'da sahne alacak.

Yıl 2045... İnsanoğlu ölümü öldürmeyi başardı! Modern zamanların en büyük teknolojik gelişmesi yaşanalı 6 ay oldu. Bir insanın beynindeki tüm bilgiler, insansı bir robot bedene başarıyla aktarıldı. Artık robotu, dünyanın geri kalanıyla tanıştırma vakti geldi!

Bir bilim insanı, bir gazeteci ve bir robot, dünya tarihinin en unutulmaz röportajına imza atmak için bir aradalar. Ancak farkında olmadıkları bir şey var! Her birinin geçmişi, bu röportajın önündeki en büyük engel. Röportaj sürdükçe en karanlık sırlar gün yüzüne çıkacak!

Daha önce psikolojik gerilim türünde "Mavi" ve komedi türünde "Hırsız Var" adlı oyunlarıyla büyük beğeni toplayan Aykut Göker’in kaleme aldığı Ölümün Uykudaki Duruşu, tiyatro ve televizyon dünyasından tanıdığımız 3 genç ismi; Sezer Arıçay, Ecem Karavus ve Atakan Özkaya'yı sahneye taşıyor. Geçmişte dizi projesiyle bir araya gelen Sezer Arıçay ve Ecem Karavus, yaklaşık 6 yıl sonra yeniden bir projede buluşuyor.

KarArt Kültür Sanat imzasını taşıyan Ölümün Uykudaki Duruşu, 29 Kasım Cuma akşamı 20:30'da, İstanbul Levent'te bulunan Kültüral Performing Arts'da seyircisiyle buluşacak. Oyunun biletlerine Biletix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Oyunun Künyesi

Yazan & Yöneten: Aykut Göker
Oyuncular: Sezer Arıçay, Ecem Karavus, Atakan Özkaya
Asistan: Reyhan Nur Çalıkoğlu
Işık Tasarım: Haluk Deniz Aydın
Video Tasarım: İsmail Furkan Özkaya
Dekor Tasarım: Aykut Göker
Ses Efekt Tasarımı: Aykut Göker
Yapım: KarArt Kültür Sanat


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.