Festival Tümü

Sanatseverler bu festivalde buluşuyor


Sizce Nasıl?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ile Sahne Sanatları Bölümü öğrencilerinin düzenlediği Festival408, bu yıl beşinci kez kapılarını açıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin hem üretici hem de yönetici olduğu festival; tiyatro, performans ve sokak gösterilerinden oluşan farklı sanat türlerini sanatseverlerle buluşturacak. Festival408’i gerçekleştiren öğrenciler bu yıl seyirciyle yalnızca bir festivali değil, aynı zamanda bir yolculuğu paylaşmak istiyor. Katılımcılar, “Halil İbrahim'in Dönüşü” kabaresiyle zamanı sorgularken, “Odysseus Ahmet ve Yol Arkadaşı” sokak gösterisiyle yola çıkmış iki kişinin nasıl iletişim kurduklarına, günlük ritüellerine, kavgalarına, barışmalarına ve yol boyunca yaşadıkları maceralara tanık olacaklar. “Karşılaşmalar” oyununda ise, hayat boyu yaşanan karşılaşmaları ve bu karşılaşmalar sonucu oluşan etkileşim ve değişimleri izleyecekler. “İki ileri kaç geri?” oyununda savaş esnasında zorunlu göç etmek durumunda kalan insanların hallerine tanık olurken, “Ben Bana Karşı” performansında bir kişinin yalnızlık, korku, endişe ve aşktan oluşan içsel yolculuğuna çıkacaklar.

 


16 Mayıs 2016 tarihinde saat 19.30’da Kozzy AVM önünde sokak gösterileriyle başlayacak olan festival, Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde performanslar ve tiyatro oyunlarıyla devam edecek.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.