Festival Tümü

Sekizinci Ayvalık Tiyatro Festivali’ne Doğru….


Sizce Nasıl?

Tiyatro Festivali, bu yıl 4-7 Mayıs 2017 tarihlerinde “ Yaşadım diyebilmek için ” sloganıyla gerçekleştirilecek.

Ayvalık Kültür Sanat Derneği (AYKÜSAD) ve Ayvalık Sanat Derneği (ASD)’ nin birlikte düzenlediği Ayvalık Belediyesinin işbirliğinde yapılan Tiyatro Festivali, bu yıl 4-7 Mayıs 2017 tarihlerinde “ Yaşadım diyebilmek için ” sloganıyla gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ayvalık Belediyesi’nin desteklediği festival, Ayvalık esnafı ve tiyatro severler sayesinde hayat bulmuştur.
Festival Türkiye’nin birçok bölgesinden amatör, profesyonel, üniversite ve gençlik tiyatroları ile sahne çalışmalarını bir araya getirerek izleyiciyle buluşturmakta, kıyı egede dinamik ve genç tiyatronun sesini duyurmaktadır. Festivalde bir araya gelen topluluklar bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri bir ortam bulabilmektedirler.

 “Deneysel Tiyatro”, “Her yerde Tiyatro” kavramı vurgulanarak farklı ve özgün eserlerin katılımı sağlanmakta, farklı yaş ve ilgi gruplarına hitap eden çalışmalarla zengin bir içerik sunulmaktadır. 
Sanatçılarla atölye çalışmalarının yanı sıra değerli ustalarla yapılan söyleşiler de etkinlikler arasında. Ayrıca çocuklara yönelik oyunlar ve kukla gösterileri de önemli yer tutmaktadır.
       Festivale, uzak bölgelerden katılan toplulukların bir gecelik konaklamaları da festival destekçileri tarafından sağlanmakta, bu yönüyle de misafirperverliğini göstermektedir.
7 yıldan beri her geçen yıl daha nitelikli hale gelen festival 8. sine hazırlanıyor. 

Bu yıl 4-7 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılacak olan Ayvalık Tiyatro Festivali’nin başvuruları başladı ve 17 Mart’ta sona erecek. Başvurular, festivalin internet sayfasından; www.ayvaliktiyatrofestivali.com adresinden yapılabilmektedir. Bu sayfadan daha önceki festivallerle ilgili bilgi edinmek de mümkün. Festival Yürütme Kurulu, amatör – profesyonel tüm tiyatroları ve sahne sanatçılarını “ YAŞADIM DİYEBİLMEK İÇİN” Ayvalık’ta tiyatro yapmaya davet ediyor.

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.