Tiyatro Tümü

Uzun bir aradan sonra; "İTİRAZIM VAR MASALLARA"


Sizce Nasıl?

Tiyatro SALT , pandemi kaynaklı uzun bir aradan sonra seyirciyle buluşuyor.

İtirazım Var Masallara;  Bahadır Yüksekşan ’ın yazıp yönettiği , masal karakterlerinin bilmediğimiz hayatlarından yola çıkarak, çok iyi bildiğimiz   gerçeklere uzanan tek kişilik müzikli bir performans. 
Bir gazino atmosferinde geçen oyun,  masalların  gerçeklerine uzandıkça kimi zaman  içerdiği kara mizahla gülümsetmeyi  , ama çoklukla   “iyilik, sevgi, intikam, isyan, şiddet, istismar “ gibi durum, duygu ve acılarla   yüzleşmeyi hedefliyor. 

Bahadır Yüksekşan’ın aynı zamanda oyuncu olarak  seyredeceğimiz  , seyirciye şöyle sesleniyor: “Sert  ama  şarkılardan teselli bulan, siyahı renkli, altını fakir ve bol çuvaldızlı bir gece vadediyoruz. Duymaya  cesaretiniz, gönlünüzden  eşliğiniz  varsa, gelin..belki de  bir masal yazarız  vuslata dair. Çünkü  biliriz;  gerçeğin gölgesinde solar gönüller…”

Yazan-Yöneten: Bahadır Yüksekşan ,Yardımcı Yönetmen: Alev Koçer ,Oyuncu: Bahadır YüksekşanDekor/Kostüm Tasarım: Tuğba Yüksekşan & Ferit Can, Işık – Müzik Kumanda: Tuncay Keleş, Video – Fotoğraf-Afiş Tasarım: Cem Demirel, Şarkı:Bahadır Yüksekşan & Nexus Production

Gösterim Yeri: Sahne SALT- Halit Ziya Bulvarı, Taner İş Hanı Kat:5, Daire:506 Alsancak Konak / İzmir
Gösterim tarihi:  17.06.2021 ;  Saat 19:30
Biletler: Biletinial ve 05424519890 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.